توافق نامه


کلیه کاربران و نمایندگان آفاق هاستینگ موظف به رعایت قوانین و شرایط سرویس دهی آفاق هاستینگ می باشند. استفاده از هر یک از سرویس ها، به منزله پذیرش کلیه قوانین بوده و در صورت نقض آنها آفاق هاستینگ حق برخورد با کاربر متخلف را خواهد داشت.


فصل اول: ثبت نام، فعال سازی و تحویل سرویس
1-1 کاربر موظف است برای ثبت نام در سایت ، اطلاعات درخواستی را به صورت دقیق و معتبر با حروف انگلیسی وارد نمایند. در صورتی که به هر دلیل اطلاعات ناقص یا غیر واقعی باشد کلیه سرویس های کاربر در حالت تعلیق قرار گرفته و هزینه سرویس ها قابل برگشت نمی باشد. تنها با ارائه اطلاعات صحیح و معتبر، سرویس های کاربر از حالت تعلیق خارج و فعال می گردد.
1-2 هرگونه تغییر اطلاعات کاربر در سیستم مانند تغییر ایمیل ، نام و نام خانوادگی ، شماره موبایل ، آدرس و کد پستی و... صرفا با ارائه اسناد معتبر از طرف کاربر قابل انجام خواهد بود.
1-3 هویت دیجیتال کاربر از طریق آدرس پست الکترونیک و شماره تلفن همراه او بررسی میشود. در صورتی که دسترسی کاربر به سیستم (به دلیل بروز هرگونه مشکل یا سهل انگاری در اطلاع رسانی به موقع و بروز رسانی مشخصات ذکر شده) قطع گردد آفاق هاستینگ به درخواست های کاربر رسیدگی نخواهد نمود.
1-4 در صورت عدم فعال سازی سرویس (اعم از هاست میزبانی، سرورمجازی، دامنه و ...) در مدت زمان تعیین شده ، کاربر موظف است با ارسال تیکت به واحد فروش ، تاخیر در تحویل سرویس را گزارش دهد.
1-5 بر طبق ماده ۳۲ و ۳۳ قانون جرایم رایانه‌ای مصوب ۱۳۸۸/۳/۵ مجلس شورای اسلامی، ارایه دهندگان خدمات دسترسی و میزبانی داخلی موظف به دریافت و نگهداشت اطلاعات کاربران خود شامل اطلاعاتی هویتی این کاربران هستند.

فصل دوم:ضوابط خاص دامنه
2-1 ثبت و فعال سازی دامنه ها در سیستم آفاق هاستینگ از مرحله سفارش تا آماده سازی و ثبت، کاملا آنلاین بوده و مستلزم رعایت نکات عنوان شده در بخش ثبت نام میباشد. عدم رعایت این نکات منجر به عدم تایید دامنه گردیده و آفاق هاستینگ مسولیتی در قبال عواقب بروز این مشکل نخواهد داشت.
2-2 دامنه ثبت شده به هیچ عنوان امکان تغییر نام یا تغییر در پسوند را ندارد. لذا کاربر هنگام ثبت دامنه باید از صحت ارسال سفارش خود اطمینان حاصل نماید.
2-3 کلیه دامنه ها به همراه کنترل پنل مدیریتی ثبت و تحویل داده میشوند. کاربر آزاد است در هر زمان دامنه خود را بدون نیاز به مجوز از آفاق هاستینگ به هر مقصدی که مایل است منتقل نماید.
2-4 اطلاعات لازم جهت مدیریت دامنه در بخش آموزش ها قرار داده شده است. کاربر موظف است قبل از ارسال تیکت، این آموزش ها را مطالعه نماید.
2-5 فعال سازی دامنه های .ir مستلزم دارا بودن شناسه رسمی تایید شده در وب سایت فیزیک نظری به نشانی www.nic.ir میباشد.
2-6 در صورتی که نام دامنه ثبت شده یا فعالیت دامنه منجر به نقض قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران و بین المللی شود، آفاق هاستینگ حق انسداد دامنه تا زمان رسیدگی به مشکل ایحاد شده را خواهد داشت.
2-7 آفاق هاستینگ صرفا واسطه ثبت ، تمدید و انتقال دامین های کاربر در شرکت های خارجی و داخلی است و هرگونه عدم پذیرش توسط ثبت کنندگان بین المللی یا ثبت کننده دامنه ملی نسبت به ثبت و یا تمدید دامنه به هر دلیل ، مسئولیتی را متوجه شرکت نخواهد نمود.
2-8 رعایت قوانین ملی و بین المللی پسوند های دامنه بر عهده کاربر بوده و آفاق هاستینگ مسولیتی در قبال نقض قوانین (هر پسوندی) نخواهد داشت.
2-9 اگر کاربر در حین سفارش دامنه ای باشد و ثبت کنندگان بین المللی یا ثبت کننده دامنه ملی ، آن دامنه را به هر دلیلی ثبت ننماید و یا در حین تکمیل مراحل ثبت ، آن دامنه توسط شخص دیگری ثبت شود و یا مراحل انتقال دامنه به پنل آفاق هاستینگ به هر دلیل کامل نگردد، شرکت تنها موظف به بازگرداندن هزینه سفارش آن دامنه به عنوان اعتبار به حساب کاربر در سیستم کاربری و یا پنل ثبت دامنه نمایندگان بوده و هیچ گونه مسئولیت دیگری متوجه شرکت نخواهد بود.
2-10 کاربر موظف است قبل از ثبت دامنه نسبت به حقوق مالکیتی دامنه تحقیق لازم را به عمل آورده وآفاق هاستینگ در صورت ادعای حق از طرف شخص ثالث مورد تائید آفاق هاستینگ و مراجع ذیصلاح ایرانی وبین المللی ، دامنه مورد نظر را مسدود و به حکم مراجع قضایی و یا قوانین بین المللی برای تعیین تکلیف دامنه عمل خواهد نمود.
2-11 مسولیت فاش شدن رمز عبور کنترل پنل دامنه و مشکلات ناشی از آن از جمله انتقال غیر قانونی دامنه، تغییر مالکیت دامنه و ... بر عهده کاربر میباشد.

فصل سوم:ضوابط خاص اجاره سرور اختصاصي
3-1 زمان تحویل سرور های اختصاصی از 4 تا 24 ساعت متغیر است. در صورتی که کاربر نیاز به سرور اختصاصی با شرایط فوری دداشته باشد، لازم است درخواست خود را قبل از سفارش به واحد فروش اطلاع دهد.
3-2 آفاق هاستینگ مسئوليتي در قبال پشتيباني فني سرور اختصاصي به کاربر نداشته و کاربر موظف به استفاده از ارتباط ريموت خواهد بود مگر آنکه خلاف آن اعلام شده باشد.
3-3 آفاق هاستینگ تنها در صورت بروز مشکلاتي که موجب عدم دسترسي به سرور از راه دور گردد مسئول پشتيباني فني سرور بوده و  در صورتي که بروز مشکل به خاطر سوء عملکرد کاربر باشد هزينه پشتيباني از کاربر اخذ خواهد شد.
3-4 در صورت بروز مشکل سخت افزاري که موجب عدم دسترسي به سرور شود کاربر موظف به اعلام مورد به بخش پشتيباني بوده و آفاق هاستینگ پس از اطلاع، موظف به تعويض سخت افزار معيوب به صورت رايگان مي باشد.
 3-5 در صورت عدم پرداخت صورت حساب تا 72 ساعت قبل از زمان سر رسید، سرور کاربر از طرف آفاق هاستینگ لغو شده قلمداد گردیده و این شرکت هیچ تعهدی در خصوص نگهداری اطلاعات و بک آپ کاربر نخواهد داشت. البته سرور تا پایان مدت قرار داد فعال خواهد ماند.

فصل چهارم:ضوابط خاص  خدمات تامین لایسنس
4-1 حداکثر زمان تحویل لایسنس های نرم افزاری  در ساعات اداری 1 ساعت، و خارج از این بازه، حداکثر  12 ساعت خواهد بود.
4-2 آفاق هاستینگ مسئوليتي در قبال پشتيباني فني از جمله نصب نرم افزار ها به کاربر نداشته، مگر آنکه خلاف آن اعلام شده باشد.
4-3 در صورت عدم پرداخت صورت حساب تا 72 ساعت قبل از زمان سر رسید، لایسنس کاربر از طرف آفاق هاستینگ لغو شده قلمداد گردیده و این شرکت هیچ تعهدی در خصوص تمدید لایسنس کاربر نخواهد داشت. البته لایسنس تا پایان مدت قرار داد فعال خواهد ماند.

فصل هفتم: قوانین پشتیبانی و ارسال تیکت
7-1 کاربر موظف است درخواست های پشتیبانی خود را به زبان و فونت فارسی به سیستم کاربری (Clients) ارسال نموده و از تماس با تلفن های واحد فروش ، فرم های تماس با ما و... برای پیگیری درخواست های پشتیبانی خودداری نمایند.
7-2 تنها روش ارایه پشتیبانی به کاربر، ارسال تیکت بوده و امکان مراجعه حضوری، ارتباط از طریق پیام رسان ها، تماس تلفنی، ارسال فکس و ... برای مطرح کردن مشکلات امکان پذیر نمیباشد.
7-3 مراجعه حضوری تنها با هماهنگی قبلی و برای خدمات خاص ارایه خواهد شد. آفاق هاستینگ بسته به سروس ارایه شده به کاربر، این گزینه را در اختیار کاربر قرار خواهد داد.
7-4 پشتیبانی از سرویس ها و خدمات تنها به مالک اصلی سرویس (صاحب آدرس ایمیل یا شماره تلفن همراه) پس از تایید اطلاعات و هویت ثبت شده در سیستم کاربری، تعلق خواهد گرفت.
7-5 پشتیبانی فقط شامل سرویس ها و خدمات ارایه شده توسط آفاق هاستینگ بوده و هیچ گونه پشتیبانی بابت مشکلات سیستم های مدیریت محتوا (cms) و مشکلات موجود در سایت یا سرور کاربر، که ارتباطی با سرویس های آفاق هاستینگ ندارد، ارائه نخواهد شد. در این رابطه تعهدی نیز در قبال حل این گونه مشکلات متوجه آفاق هاستینگ نخواهد بود.
7-6 ارائه هرگونه خدمات و پشتیبانی خارج از حیطه وظایف پشتیبانی آفاق هاستینگ مستلزم پرداخت هزینه خواهد بود.
7-7 کاربر موظف است قبل از ارسال تیکت، بخش آموزش و مقالات شرکت را مطالعه و در صورت عدم یافتن راه حل مناسب برای رفع مشکل خود، تیکت ( درخواست پشتیبانی ) مورد نظر را ارسال نماید.
7-8 کاربر موظف است در هنگام ارسال تیکت ، اطلاعات درخواستی مرتبط به هر واحد را به صورت دقیق و صحیح تکمیل نماید. در صورتی که اطلاعات به صورت ناقص یا اشتباه ارسال شود، آفاق هاستینگ میتواند تیکت را بسته و از پاسخ به آن خودداری نماید.
7-9 کاربر موظف است اهمیت تیکت های ارسالی را با توجه به اهمیت واقعی تیکت انتخاب نماید.
7-10 کاربر موظف به باز کردن یک تیکت جدید برای هر درخواست پشتیبانی بوده و لازم است از باز کردن تیکت های قدیمی و بسته شده خودداری نماید.
7-11 کاربر مجاز به بازکردن چند تیکت متفاوت برای یک درخواست مشابه نمیباشد.
7-12 میانگین زمان پاسخ گویی به تیکت ها در ساعات اداری 1 ساعت و در ساعات غیر اداری و روزهای تعطیل 3 ساعت می باشد.
7-13 در زمان هایی مانند مناسبت های خاص و یا ارتقا و بروز رسانی سیستم و ... که سیستم کاربر در دسترس نباشد روش های جایگزین برای دریافت پشتیبانی خدمت کاربر اعلام خواهد شد.

فصل هشتم: پرداخت هزینه سرویس
8-1 کلیه فاکتورها، یک هفته (7 روز ) قبل از سر رسید سرویس توسط سیستم کاربری به صورت خودکار صادر و یک نسخه از آن از طریق ایمیل برای کاربر ارسال خواهد شد.
8-2 در صورت عدم پرداخت هزینه سرویس تا سر رسید صورت حساب ،سرویس کاربر به صورت خودکار توسط سیستم کاربری به حالت تعلیق در خواهد آمد.
8-3 در صورت عدم پرداخت صورت حساب تا 24 ساعت بعد از زمان سر رسید، کلیه سرویس های کاربر از طرف آفاق هاستینگ لغو شده قلمداد گردیده و این شرکت هیچ تعهدی در خصوص نگهداری اطلاعات و بک آپ کاربر نخواهد داشت.
8-4 در صورت عدم پرداخت صورت حساب تا 3 روز پس از زمان سر رسید 10درصد هزینه سرویس به عنوان جریمه در صورت حساب کاربر منظور گردیده و فعال سازی مجدد سرویس منوط به پرداخت صورت حساب خواهد بود.
8-5 در صورت پرداخت دیرتر از موعد صورت حساب توسط کاربر ، هیچ تغییری در تاریخ سر رسید بعدی سرویس از طرف شرکت اعمال نخواهد شد.

فصل نهم: شرايط و قوانين فروش و مالي
9-1 کاربر موظف است قبل از خرید هرگونه سرویس، نسبت به انطابق خواسته ها و نیازهای خود با سرویس ارائه شده توسط آفاق هاستینگ اطمینان حاصل نماید. در صورتی که سرویس ارائه شده با انتظارات کاربر مطابقت نداشته باشد هیچ هزینه ای قابل عودت نخواهد بود.
9-2 هزینه کلیه سرویس ها مرتبط به قیمت دلار (مانند لایسنس ها، دامنه های بین المللی ، سرورهای خارج از کشور و...) ، به نرخ روز دلار محاسبه گردیده و صورت حساب کاربران با توجه به این نرخ بروز رسانی خواهد شد.
9-3 قیمت های مندرج در سایت تا پایان مدت زمان قرارداد هر کاربر معتبر بوده و در صورت هر گونه تغییر در قیمت ها، قرارداد کاربر با نرخ جدید قابل تمدید خواهد بود.
9-4 قیمتی که در هنگام سفارش کاربر در فاکتور منظور گردیده است، تا پایان مدت قرارداد معتبر می باشد.
9-5 تراکنش های انجام شده در صورتی که به هر دلیل ناموفق باشند ظرف کمتر از 12 ساعت توسط بانک به کارت کاربر بازگشت داده خواهد شد.

فصل دهم:قوانین بازگشت وجه
10-1 کاربر میتواند با ارسال تیکت به واحد فروش و ارایه دلایل عدم رضایت از سرویس، درخواست بازگشت وجه را به آفاق هاستینگ ارسال کند. در این صورت هزینه های غیرقابل برگشت مانند IP ، دامین ، لایسنس، ترافیک مصرفی، هزینه روزشمار استفاده از خدمات و ... از کل مبلغ دریافتی کسر و مابقی که مربوط به هزینه سرویس میباشد برگشت داده خواهد شد.
توجه: ملاک پذیرش دلایل، نظر کارشناسان آفاق هاستینگ می باشد.
10-2 کاربر موظف است قبل از ارسال درخواست عودت وجه ، تمام اطلاعات مورد نیاز خود را از روی سرویس های آفاق هاستینگ منتقل نماید. آفاق هاستینگ پس از لغو سرویس و برگشت هزینه هیچ تعهدی نسبت به نگهداری فایل ها و اطلاعات کاربر نخواهد داشت.
10-3 مبالغ پرداخت شده به افاق هاستیگ، در صورتی که بر اساس قوانین مندرج یا صلاحدید کارشناسان آفاق هاستینگ شامل شرایط بازگشت وجه شود، به صورت اعتبار به اکانت کاربر اضافه خواهد شد.
10-4 هر گونه اعتبار مالی در پنل کاربر تحت هیچ شرایطی قابل عودت به حساب بانکی و یا جابجایی بین کاربر نبوده و صرفا برای پرداخت های آینده در سیستم قابل استفاده خواهد بود.
10-5 سرور های اختصاصی، دامنه ها، لایسنس های نرم افزاری، خرید های اینترنتی(دلاری)، خدمات اضافه مانند تامین سخت افزار و نرم افزار اختصاصی و کلیه سرویس هایی که از طریق آفاق هاستینگ به عنوان رابط، تامین میشوند شامل قوانین بازگشت وجه نمیباشند مگر آنکه تعهدی بابت آن به صورت رسمی از طرف آفاق هاستینگ اعلام شده باشد
10-6 مبالغی که به هر صورت به حساب بانکی کاربر قابل بازگشت باشد، با کسر مالیات بر اساس کد مالیاتی آفاق هاستینگ انجام خواهد شد. توجه: 9 درصد مالیات مربوط به ارزش افزوده بوده و کد مالیاتی دردصد بالاتری را شامل میشود.

فصل یازدهم:فورس ماژور
شرکت هيچگونه مسئوليتي در برابر عدم انجام تعهدات خود در هنگام موارد فورس ماژور مانند بلاياي طبيعي، جنگ، شورش، آشوب اجتماعي، انفجار، اعتصاب، محدوديتهاي دولتي و تحريم  ندارد. با اين حال در صورت بروز چنين مواردي شرکت تلاش خود را براي کاهش اثرات آن مي نمايد. بروز هر يک از موارد فورس ماژور موجب تخطي کاربران از شرايط خدمات نخواهد شد.
توجه: تحريم و عدم امکان تبادل ارز از موارد فورس ماژور خواهد بود.

فصل  دوازدهم: پذيرش مواد توافقنامه و ضوابط
با پرداخت مبلغ فاکتور و يا عضويت در سايت شرکت، کاربر مواد توافقنامه و ضوابط شرکت را پذيرفته و نيازي به اخذ امضاء از کاربر وجود ندارد.
 

فصل سیزدهم: رويه حفاظت اطلاعات کاربر
کلیه اطلاعات کاربر و سرویس ها نزد آفاق هاستینگ محفوظ بوده و ارائه هرگونه اطلاعات در این خصوص منوط به ارائه نامه از مراجع قضایی خواهد بود.
 

فصل چهاردهم: رسیدگی به شکایات ، اخطارها و تخلفات
14-1 در صورت دریافت گزارش تخلف برای یکی از سرویس های کاربر از طرف دیتاسنتر، افراد حقیقی و یا حقوقی; آفاق هاستینگ می تواند سرویس کاربر را بدون اخطار قبلی مسدود و به تخلف راسا رسیدگی نماید.
14-2 حداکثر 24 ساعت بعد از زمان گزارش تخلف یا شکایت، کاربر موظف است ضمن بررسی موضوع، پاسخ خود را به آفاق هاستینگ ارسال نماید.
14-3 در صورت عدم رسیدگی و یا پاسخ گویی کاربر در زمان تعیین شده، آفاق هاستینگ می تواند سرویس کاربر را لغو نموده و در این رابطه تعهدی در خصوص بک آپ اطلاعات کاربر نخواهد داشت.
14-4 در صورتی که شکایت طرح شده از طرف کاربر ، خسارتی برای آفاق هاستینگ ایجاد نماید کاربر موظف به جبران کلیه خسارت های مادی و معنوی وارد شده می باشد.
14-5 در صورت تکرار تخلف از طرف کاربر ، آفاق هاستینگ می تواند کاربر متخلف را به دلیل عدم توجه و رسیدگی به امور سرویس خود، جریمه و یا اخراج نماید.
14-6 کاربر می پذیرد در مسائلی كه در بخش قوانین و مقررات سرویس دهی ذکر شده است به هیچ عنوان شکایتی را به مراجع قانونی ارائه ننموده و در صورت ارائه هرگونه شکایت نابجا شخصا کلیه ضرر و زیان های مادی و معنوی ناشی رسیدگی به پرونده تشکیل شده را جبران نماید.
14-7 کاربر موظف است كه محل طرح شکایت و دادرسی پرونده های مرتبط به خدمات و سرویس های ارائه شده توسط آفاق هاستینگ را در دادگاه و يا كميته مبارزه با جرائم رايانه ای واقع در شهر تهران یا اصفهان قرار دهد. آفاق هاستینگ به دعاوی و پرونده های تشکیل شده در دیگر شهرها و استان ها پاسخ گو نخواهد بود.
14-8 آفاق هاستینگ تنها نسبت به عملکرد در چارچوب قوانین و مقررات سرویس دهی خود به مراجع قانونی پاسخ گو بوده و عملکرد یا سرویس دهی دیگر سرویس دهندگان به هیچ عنوان به آفاق هاستینگ مرتبط نخواهد بود.
14-9 اخطار ها و اطلاعیه ها به پست الکترونیک (درج شده در بخش کاربر) کاربر ارسال خواهد شد. مسولیت عدم دریافت ایمیل ها ،اسپم شدن ایمیل ها یا ... بر عهده آفاق هاستینگ نبوده و در صورت مشاهده ،کاربر باید جهت رفع مشکل پیگیری لازم را انجام دهد.

فصل پازدهم: نحوه ارتباط طرفين با یکدیگر و رعایت اخلاق
15-1 روش ارتباطي مستند شرکت با کاربر، آدرس ايميل کاربر ارسال تیکت از طریق سیستم کاربری است.
15-2 شرکت مسوليتي نسبت به تبعات وخسارات وارد بر کاربری که اطلاعات تماس تغيير يافته خود را از طرق معتبر به اطلاع شرکت نرسانده است، ندارد.
15-3 آفاق هاستینگ هیچ تعهدی در قبال رسیدن ایمیل و یا اس ام اس های شرکت اعم از پرداخت صورت حساب ، لغو یا مسدود شدن سرویس و ... نداشته و تحت هیچ شرایطی مسئول حوادث احتمالی در اثر عدم دریافت این پیام ها نخواهد بود.
15-4 هر گونه توهین به سرویس ها ، مسئولین و کارمندان آفاق هاستینگ از طریق وسایل ارتباطی ، اعم از سند های دیجیتالی ، ایمیل ، سیستم تیکت ، گفتگوی زنده ، ارتباط های مخابراتی تلفن ، فکس و حضوری به هر شکل ممنوع بوده و آفاق هاستینگ حق قطع کامل سرویس و همچنین پیگیری از طریق مراجع قضایی را برای خود محفوظ نگاه خواهد داشت.