جهت جلوگیری ار نصب برنامه های مخرب میتوانید از ابزار های زیر استفاده کنید:
جهت نصب و اسکن میتوانید از طریق سرور مجازی ویندوز خود وارد لینک زیر شده و ابزار را دانلود کنید. پس از اجرا، گزینه full scan را انتخاب و اجازه دهید تا کل فایل های شما بررسی و پاک سازی کند.

http://www.microsoft.com/security/pc-security/malware-removal.aspx
 
ابزار دوم Generalized نام دارد که جهت کشف و پاک سازی سرور از viruses/worms کاربرد دارد. این برنامه نیاز به تنظیمات خاصی دارد و باید نسبت به کار با این برنامه تسلط کافی را داشته باشید

http://www.mynetwatchman.com/tools/sc/

ابزار سوم SpyBot Search and Destroy نام دارد که جهت بررسی سرور از adware و spyware طراحی شده.با بروزرسانی های به موقعی که انجام میدهد، در بین برنامه های رایگان جایگاه مناسبی دارد.

استفاده از برنامه های آنتی ویروس بر روی سرور توصیه میشود. از جمله Nod32 , AVG .دقت کنید تنها نسخه ویروس یاب کاربرد دارد و نسخه های دارای فایروال ، میتوانند دسترسی به سرور را قطع کنند.

===========================

در صورتی که از proxy استفاده میکنید، حتما دسترسی به صورت آزاد را غیر فعال کنید و به کاربران خود با مجوز username/password دسترسی بدهید. حتی اگر فعالیت شما شخصی و کم باشد.
پورت های غیر مجاز ازجمله تورنت و اسپم را کاملا غیر فعال کنید.

از تنظیمات پیشفرض برنامه های پروکسی و ... به هیچ عنوان استفاده نکنید و پورت پیشفرض ارتباطی را تغییر دهید. به طور مثال از پورت 1080 جهت ساکس استفاده نکنید.
 
آیا این پاسخ به شما کمک کرد؟ 638 کاربر این را مفید یافتند (1221 نظرات)